Mean Well LRS-600-48 SMPS Power Supply – 48V 12.5A 600W Metal Case | High-Power DC Adapter
5,452.99 (incl. tax)
Quantity Price Discount
2-4 5,289.40 3%
5-9 5,180.34 5%
10+ 5,016.75 8%
SKU: CT68OK1 Category: Tags: ,
Description
The Mean Well LRS-600-48 SMPS Power Supply delivers robust and reliable 48V DC at 12.5A (600W) output, making it ideal for high-demand industrial electronics, automation systems, LED video walls, communication equipment, network devices, CNC machines, and other professional applications.
Click here to view related products
Key Features:
  • Mean Well Industrial-Grade SMPS Power Supply
  • Output: 48V DC at 12.5A (600W)